Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Durim Bami në Gjykatën e Lartë, kërkon ndryshimin e masës së sigurisë

Durim Bami në Gjykatën e Lartë, kërkon ndryshimin e masës së sigurisë
March 25
18:17 2016

Avokati mbrojtës i Durim Bamit, Ilir Murati, ka depozituar sot në Gjykatën e Lartë kërkesën për ndryshimin e masës së sigurisë, me argumentin se afatet e parashikuara në ligj kanë kaluar, ndaj nuk ekziston më rreziku i prishjes së provave.

Durim Bami, i cili akuzohet për “kallëzim të rremë”, u arrestua një vit më parë pas pretendimeve të deputetit Doshi se ai ishte paguar për të vrarë atë dhe deputetin Mhill Fufi.