Blitz

 Breaking News

Drithëruese, Italia nuk gjen qetësi, 969 vdekje në 24 orët e fundit

Drithëruese, Italia nuk gjen qetësi, 969 vdekje në 24 orët e fundit
March 27
18:06 2020

Numri i viktimave ka shkuar në 9184, që do të thotë janë 969 viktima në 24 orët e fundit.

Kjo është dita me më shumë vdekje e regjistruar deri më tani.

Rastet janë shtuar me 5909 duke e çuar në 66414 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 10950 dhe 3732 janë në gjendje kritike.

Share