Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dorëheqja e Kreshnik Spahiut, një grua merr në dorë fatet e Aleancës Kuq e Zi

Dorëheqja e Kreshnik Spahiut, një grua merr në dorë fatet e Aleancës Kuq e Zi
June 01
11:41 2017

Pak ditë më parë, kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, dha dorëheqjen e parevokueshme si kryetar i kësaj partie, si dhe lajmëroi se tërhiqet përfundimisht nga politika aktive.

Me largimin e tij kjo parti ka zhvilluar një mbledhje urgjente për të organizuar strukturat e këshillit drejtues, si dhe për të vendosur kryetarin e ri.

Në mbështetje të statutit të AKZ dhe legjislacionit shqiptar, sekretari i Përgjithshëm i propozoi këshillit zonjën Lumturi Ratkoceri që të drejtojë e autorizuar Aleancën Kuqezi deri në mbledhjen e Kuvendit Kombëtar ku do të votohet edhe kryetari i ri.

Kandidatura e zonjës Lumturi Ratkoceri u miratua me shumicë votash nga këshilli drejtues.

Ekipi i ri i Aleancës Kuqezi përbëhet nga:

 1. Kryetare e Komanduar – Lumturi Ratkoceri
 2. kryetar – Shkëlzen Neza
 3. kryetar – Edmir Dymleku
 4. kryetar – Arben Zhuka
 5. kryetar – Adriatik Leka
 6. Sekretar i Përgjithshëm – Redi Ramaj
 7. Sekretar organizativ – Zaçe Islami
 8. kryetar i Tiranës – Lorenc Kryekurti
 9. kryetar i Tiranës – Nderim Billa
 10. kryetar i Tiranës – Zef Preshqefa
 • Bashkëkryetar i Rinisë Kuqezi – Enea Hoxha
 1. Bashkëkryetar i Rinisë Kuqezi – Ardit Sina
 2. Bashkëkryetar i Rinisë Kuqezi – Eraldo Sefa
 3. Kryetar e Rinisë për Tiranën – Fiorentina Spahiu
 4. Kryetare e Grave Kuqezi – Lumturi Kala
 5. Kryetare e Grave për Tiranën – Arzi Hysa
 6. Shefe e Burimeve Njerëzore – Zoica Pacuka

Komento
Shperndaje