Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Djegia e autobusit në Krujë, lihet në burg shoferi

Djegia e autobusit në Krujë, lihet në burg shoferi
June 27
12:48 2016

Gjykata e Apelit ka vendosur të lërë në burg shtetasin “Skënder Jonuzaj”, shofer i autobusit që u përfshi nga flakët pak kohë më parë në qytetin e Krujës. Ai u vu në pranga nga Policia e Krujës, e cila e procedoi atë për shkelje të rregullave të sigurisë teknike.

Nga kjo tragjedi mbetën të vdekur tre shtetase, një 65-vjeçare dhe dy të moshuara që humbën jetën në spitalin e Athinës ku ishin dërguar për mjekim të specializuar, ndërkohë që rreth 34 persona pësuan djegie të rënda në trup.

Etiketimet
Shperndaje