Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dhunonte bashkëshorten dhe djalin 3-vjeçar, azilanti: S’e dija që ishte e paligjshme

Dhunonte bashkëshorten dhe djalin 3-vjeçar, azilanti: S’e dija që ishte e paligjshme
October 28
13:25 2016

Një emigrant sirian në Gjermani akuzohet se ka dhunuar bashkëshorten e tij, si dhe djalin e tyre 3-vjeçar. Refugjati 34-vjeçar, që ishte strehuar në Schöneberg, pritet që të përballet me akuzat që rëndojnë mbi të.

Ajo që ka shkaktuar habi ka qenë pikërisht deklarata e tij lidhur me akuzat që rëndojnë mbi të. “Nuk e dija se dhunimi ishte i paligjshëm në Gjermani”. Fati i tij do të vendoset nga gjykata gjermane.

Pasi u arratis nga Siria, 34-vjeçari bashkë me gruan dhe fëmijët shfrytëzoi rrugën ballkanike për të mbërritur në Gjermani. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje