Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dhuna ndaj gjyqtarit/ Përjashtohet Kamza dhe merren masa për Presidentin Naim Qarri

Dhuna ndaj gjyqtarit/ Përjashtohet Kamza dhe merren masa për Presidentin Naim Qarri
March 06
14:48 2019

Ditën e dielë Kamza dhe Laçi u ndanë në barazim 1-1, por mesa duket tifozët nuk kanë qenë të kënaqur nga ky rezultat dhe ndeshja ka patur një fund dramatic.

Disa prej tifozëve vendas, kanë kaluar murin rrethues dhe kanë dhunuar arbitrin Eldorian Hamiti.

Sipas Syri.net, Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit u mblodh sot për të shqyrtuar rastet e shkeljes së rregullores në kampionatin tone.

Për dhunën ndaj gjyqtarit Eldorjan Hamiti, Disiplina ka përjashtuar skuadrën e Kamzës nga kampionati.

Presidenti i saj, Naim Qarri, pezullohet me 36 muaj./Blitz.al/

Komento
Shperndaje