Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Detaje të reja nga grabitja në Rinas, si ikën autorët nëpër tunele

Detaje të reja nga grabitja në Rinas, si ikën autorët nëpër tunele
April 20
12:46 2019

10 ditë pas grabitjes spektakolare që ndodhi në aeroportin e Rinasit, detaje të reja kanë dalë nga ngjarja.

Burime nga grupi hetimor që është ngritur për këtë çeshtje, thonë se ekzistojnë disa tunele të fshehta, brenda të cilave është pregatitur e gjithë grabitja në aeroport dhe gjithashtu se këto kalime sekrete janë përdorur për arratisjen nga vendi i ngajrjes.

Pasi mbeti i vrarë Admir Murataj, bashkëpunotrët e tij u larguan pikërisht duke përdorur këto tunele, ekzistenca e të cilave është zbuluar shumë vonë nga forcat e rendit. Tunelet janë në afërsi të fshatit Drithash, në të cilin u gjet e djegur makina e autorëve të grabitjes dhe ku policia bëri kontrolle të shumta por pa arritur të zbulojë gjë.

Mendohet se brenda këtyre tuneleve grabitësit ndanë paratë, dogjën rrobat dhe u larguan krejtësisht të pashqetësuar. Ndërkohë që detaje të reja dalin çdo ditë për grabitjen dhe si u realizua, policia ende nuk ka asnjë të dyshuar për ngjarjen, të paktën zyrtarisht. Kujtojmë që dy ditë më parë, ministri i Brendshëm Lleshaj, deklaroi se ka informacione që paratë e grabitura dhe mund të jenë djegur. /Blitz.al/

Burimi: Syri.net

Komento
Shperndaje