Blitz

 Breaking News

“Deri në 18 Prill do vdesin 250 veta në Shqipëri”, Epidemiologu shqiptar përhap panik, shton ankthin tek qytetarët!

“Deri në 18 Prill do vdesin 250 veta në Shqipëri”, Epidemiologu shqiptar përhap panik, shton ankthin tek qytetarët!
March 25
15:58 2020

Taulant Muka, i njohu në media së fundmi si epidemiolog ka tronditur shqiptarët nga një deklaratë që ka bërë ditën e sotme tek emisioni “Shqipëria Live” në Top Channel.

Sipas tij, deri në 18 Prill në vendin tonë nga Covid-19 do të vdesin 250 veta.

Deklarata e tij ka shkaktuar ankth në mediat sociale. Në faqen e Facebook të Top Channel ku edhe është shpërndarë linku i emisionit, kanë vërshuar një lum komentesh të cilët akuzojnë epidemilogun për përhapje pankiku dhe shtim ankthi.

Share