Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Der Spiegel”: Mark Zuckenberg dhe drejtues të tjerë të Facebook-ut, nën hetim nga Prokuroria e Mynihut

“Der Spiegel”: Mark Zuckenberg dhe drejtues të tjerë të Facebook-ut, nën hetim nga Prokuroria e Mynihut
November 04
18:45 2016

Magjistratura gjermane po heton udhëheqësit amerikanë të Facebook-ut, mes të cilëve edhe Mark Zuckenberg, për mostërheqjen e përmbajtjeve kriminale si kërcënime apo mohime të gjenocidit hebre.

Lajmin e ka bërë të ditur site-i i të përjavshmes “Der Spiegel”, duke nënvizuar se procedurat i ka nisur Prokuroria e Mynihut.

Sipas informacioneve, thuhet se ndër të tjera, hetimi po kryhet direkt kundër drejtores operative të rrjetit social amerikan Sheryl Sandberg dhe kreut për Europën, Richard Allan. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje