Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dënohen me 18 dhe 17 vjet burg dy imamët

Dënohen me 18 dhe 17 vjet burg dy imamët
November 16
16:31 2016
Nga Anduena Llabani

Gjykata e Shkallës së Parë e Krimeve të Rënda në maj të këtij viti kishte dhënë për ta në total 126 vite burg. Dënimet më të rënda janë dhënë për dy imamët e vetëshpallur, Bujar Hysa dhe Genc Balla, përkatësisht më 18 dhe 17 vjet burg.

Seanca e sotme në Apelin e Krimeve të Rënda po zhvillohet me dyer të mbyllura, ndërsa jashtë gjykatës janë mbledhur dhjetëra besimtarë, mbështetës të tyre, që protestojnë kundër dënimit të këtij grupi. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje