Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Denar Biba, kreu i ri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve

Denar Biba, kreu i ri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve
November 03
22:01 2016

Parlamenti ka zgjedhur kreun e ri të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Ai do të jetë Denar Biba, kandidatura e të cilit u miratua me shumicë votash në seancën plenare të së enjtes. Biba mori 73 vota pro, 9 kundër dhe 7 abstenim, për t’u konfirmuar si kreu i ardhshëm i KQZ-së, i cili do të drejtojë edhe zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2017. Në garë për këtë post ishte edhe Koli Bele, kandidatura e të cilit mori 22 vota pro, 43 kundër dhe 21 deputetë abstenuan. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje