Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Defekt në sistem, ndërpritet puna në Kapshticë

Defekt në sistem, ndërpritet puna në Kapshticë
March 21
16:11 2016

Pala greke në pikën kufitare të Kapshticës ka ndërprerë punën. Një defekt në sistem ka paralizuar punën prej orës 16:00 të ditës së sotme. Si pasojë, në dalje të vendit është krijuar radhë automjetesh që presin të hyjnë në Greqi.

Nuk dihet ende se kur ky defekt do të riparohet, duke mundësuar rifillimin e punës. Kohët e fundit kjo pikë doganore ka qenë shpesh e bllokuar për shkak të protestave të fermerëve grekë.

Etiketimet
Shperndaje