Blitz

 Breaking News

Covid-19 gjunjëzon SHBA, 6,098 viktima dhe 245,646 të infektuar

Covid-19 gjunjëzon SHBA, 6,098 viktima dhe 245,646 të infektuar
April 03
15:32 2020

Vazhdon të rritet numri i personave të infektuar me koronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në total, numri i të infektuarve me virus në shtetin amerikan ka shkuar në 245,646 persona. Vetëm në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 565 raste të reja me koronavirus.

Sa i përket vdekjeve nga koronavirusi, në SHBA kanë ndërruar jetë 6,098 persona.

Covid-19 ka goditur rëndë edhe ekonominë amrikane pasi u mbyllën 701,000 vende pune gjatë muajit mars.

Share