Blitz

 Breaking News

Conte: Gjendja e jashtëzakonshme do vazhdojë edhe pas 3 prillit

Conte: Gjendja e jashtëzakonshme do vazhdojë edhe pas 3 prillit
March 19
15:26 2020

Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte deklaroi se gjendja e jashtëzakonshme do të shtyhet edhe pas afatit të vendosur deri më 3 prill.

Gjithashtu edhe masat emarra do të vijojnë të zbatohen në të gjithë vendin.

Ndërkohë në zonën e Kremonës edhe 3 mjekë ndërruan jetë ditën e sotme si pasojë e koronavirusit duke e çuar numrin e të prekurve në 10.

Ndër viktimat është dhe drejtori i përgjithshëm i spitalit Crema, në Kremonë.

Share