Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

CNN shkruan për arrestimet e terroristëve në Kosovë e Shqipëri

CNN shkruan për arrestimet e terroristëve në Kosovë e Shqipëri
November 17
15:20 2016

“Policia e Kosovës tha se parandaloi një sulm të orkestruar terrorist në Kosovë dhe Ballkan, që kishte si synim lojtarët izraelitë përgjatë ndeshjes së futbollit Shqipëri-Izrael, si edhe fansat, për të qëlluar më pas me armë pas një shpërthimi me bombë”,- thotë televizioni prestigjioz amerikan.

Policia tha gjithashtu se sekuestroi armë, eksplozivë dhe materiale me përmbajtje ekstreme fetare, që implikonin të dyshuarit në këtë akt terrorist të parapërgatitur. /Blitz.al/

cnn

Shperndaje