Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Çelepia 2”, ndalohet në Rinas marinari Luan Mema

“Çelepia 2”, ndalohet në Rinas marinari Luan Mema
July 18
09:25 2016

Marinari Luan Mema, i cili ndodhej në anijen që u morr peng më 18 qershor nga marinari egjiptian Salam, është ndaluar në Rinas sapo ka zbritur nga avioni i Egjiptit. Marinari shqiptar u ndalua nga autoritetet egjiptiane kur u gjet në bordin e peshkarexhës shqiptare.

Policia kufitare bën me dije se marinari Luan Mema do dërgohet në Policinë e Durrësit, e cila po vijon punimet për gjetjen e kapitenit shqiptar të zhdukur, i cili ndodhej në anijen e marrë peng.

Komento