Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Bushati: Nëse vijohet kështu do të shkojmë nga salca te plumbat. Lubonja: Jemi në fashizëm

Bushati: Nëse vijohet kështu do të shkojmë nga salca te plumbat. Lubonja: Jemi në fashizëm
November 24
23:30 2016

Debate të forta ka pasur në emisionin e mbrëmjes “Të paekspozuarit” drejtuar nga Ylli Rakipi në News24.
Tema për të cilën flitej ishte “Komunistët e rinj” referuar organizatës politike “Lëvizja për universitetin”, anëtarët e së cilës kanë kryer disa akte kohët e fundit, ku veçohet sulmi me salcë ndaj ministres Nikolla.
Të ftuar në emision kanë qenë Fatos Lubonja, Arlind Qorri, Elisa Spiropali, Andi Bushati. Ja disa prej debateve të mbrëmjes:
Bushati: Nëse vijohet kështu do të shkojmë nga salca te plumbat. Ju i detyruat myslimanët të heqin këpucët në stadium. Keni burgosur njerëz në grup. Na turpëron ai që tregon barcaleta në Europë (referuar Ramës).

Lubonja: Në kohën e Saliut kishte dhunë të hapur dhe dhunë policore.
Sot ka fashizëm. Edhe prishja e stadiumit “Qemal Stafa” për mua është një dhunë ekzemplare e nuk ka asnjë shoqatë që të reagojë sepse i kanë blerë të gjithë.
Berisha dikur tentoi të prishë piramidën e nuk e realizoi dot nga presioni i ushtruar nga media e opinioni publik.

Spiropali: Këto janë skenare imagjinare nga ju sepse askund nuk ka dhunë. Dikur kur ne bënim grevë para kryeministrisë kishte persona që komentonin moralin tonë, ndërkohë që ju ankoheni për shkrime për mbipeshën e Mirelës në një portal. Askush nuk e ka denigruar Mirelën.

Arlind Qorri thumbon gazetën “Tema”: Nuk mund ta mendoj dot se si një portal që lexohet nga mijëra persona flet për mbipeshën e Mirelës. Ky është një turp për gazetarinë e s’mund ta mendoja se mund të përfundonte deri në këtë pikë.
DEBATI BUSHATI-SPIROPALI

Bushati: Koncesionet janë vjedhje e pastër. Vjedhje që nuk ka ndodhur në 25 vjet. Do të merrni avionët për t’u larguar me vrap kur t’iu vërsulen turmat.
Spiropali: Blushi dhe ti flisni me fjalë populiste. Dhe koncesionet janë një hap përpara për ekonominë e vendit. Do shikoni në  zgjedhjet e ardhshme se sa të gabuara janë politikat tona. / Blitz.al/

Komento
Shperndaje