Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Burg infermieres që rrëmbeu foshnjën 19 vjet më parë, vajza: Ajo është nëna ime

Burg infermieres që rrëmbeu foshnjën 19 vjet më parë, vajza: Ajo është nëna ime
August 15
12:06 2016

Një gjykatë në Afrikën e Jugut ka dënuar me 10 vjet burg një infermiere, e cila 19 vjet më parë rrëmbeu një foshnje për ta rritur si fëmijën e saj. Gruaja 51-vjeçare u arrestua në vitin 2015 pas dyshimeve që lindën kur u pa ngjashmëria e Zephany-s me dy vajza të tjera.

Nga hetimet dhe testet e ADN-së të kryera nga policia rezultoi se dy vajzat janë motrat e vërteta të Zephany. Emri i infermieres nuk është bërë i ditur për të mbrojtur identitetin e saj.

Mediat lokale shkruajnë se e rrëmbyera ka refuzuar të njohë prindërit e saj, duke e konsideruar infermieren si nënën e saj të vërtetë. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje