Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Bulqizë/Helmohen 11 nxënës nga një eksperiment në orën e Kimisë

Bulqizë/Helmohen 11 nxënës nga një eksperiment në orën e Kimisë
March 20
11:43 2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Bulqizë. 11 nxënës janë helmuar pas një eksperimenti të bërë në shkollë.

Siç bëhet e ditur për Syri.net, nxënësit janë pjesë e klasës së 6-shtë të shkollës. Atyre u kanë nisur të vjellat 30 minuta pas eksperimentit të bërë gjatë orës së kimisë.

Ende nuk dihen shkaqet në lidhje me këtë ngjarje të rëndë por ata kanë treguar se kanë përdorur sapun 15 lekësh gjatë eksperimentit të tyre.

Nxënësit janë dërguar të gjithë në spital. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje