Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Brukseli përshëndet vendimin e Rusisë lidhur me Sirinë

Brukseli përshëndet vendimin e Rusisë lidhur me Sirinë
March 17
15:37 2016

Nga Brukseli, presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, ka përshëndetur vendimin e shtetit rus për të tërhequr ushtrinë nga Siria, duke thënë se ky është një lajm i mirë për Europën, sepse për rrjedhojë numri i refugjatëve që kërkojnë strehim,do të ulet.

Në këtë konferencë për shtyp, për të shprehur gjithashtu vlerësimin për këtë vendim të Rusisë, ka marrë pjesë edhe presidenti i Parlamentit Europian, Matin Schulz.

Gjithashtu, paraditen e sotme është bërë e ditur se me urdhër të presidenti Vladimir Putin, Rusia do të tërheqë brenda tri ditësh shumicën e kontingjentit ushtarak që ndodhet në Siri.

 

Shperndaje