Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Bruksel, çaktivizohet përpara shpërthimit bomba e tretë në aeroport. Ja 4 kamikazët e dyshuar

Bruksel, çaktivizohet përpara shpërthimit bomba e tretë në aeroport. Ja 4 kamikazët e dyshuar
March 22
18:05 2016

Autoritetet belge të sigurisë kanë arritur në kohë të çaktivizojnë një bombë në aeroportin ndërkombëtar të Brukselit. Bomba e tretë është gjetur në kohë, pas dy sulmeve të shënuara sot në këtë aeroport. Si pasojë e këtyre shpërthimeve, njëri prej tyre kamikaz, humbën jetën 15 persona.

Ndërkaq, policia belge ka shpërndarë një foto me katër persona, të cilët thuhet se janë të dyshuarit e sulmeve në Bruksel. Në foto shihen katër persona, tre prej cilëve kanë qenë në aeroportin e Brukselit dhe një tjetër në metro.

Etiketimet
Shperndaje