Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Bie në humbnerë, humb jetën turistja australiane

Bie në humbnerë, humb jetën turistja australiane
April 20
13:08 2016

Një turiste australiane ka humbur jetën si pasojë e rënies në humnerë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Valbonës, pas rënies nga një lartësi e madhe.

Mësohet se 56-vjeçarja me iniciale A. V. SH. ka qenë duke vizituar zonën e njohur si “Qafa e Vlabonës”, kur ka humbur ekuilibrin dhe ka rënë nga lartësia prej 80 metrash.

Burime të policisë janë shprehur se 56-vjeçarja ka gjetur vdekjen e menjëhershme si pasojë e rënies. Po kryhen hetimet paraprake për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Etiketimet
Shperndaje