Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Berisha e ekzagjeron: “500.000 njerëz në shesh”

Berisha e ekzagjeron: “500.000 njerëz në shesh”
February 18
12:39 2017

Protesta e PD-së është duke u zhvilluar në këto çaste në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku mijëra njerëz kanë dalë në shesh për të reaguar kundër qeverisë dhe për të kërkuar ikjen e qeverisë dhe kreut të saj Rama, të cilin e quajnë të korruptuar.

Pjesë e protestës është edhe ish-kryeministri Berisha, i cili ka postuar edhe në Facebook-un e tij personal disa foto me mbishkrimin: Mbi 500 mijë shqiptarë në funeralin e Rivdekjes!”.

Në bulevard dukshëm ka mijëra njerëz, por a janë 500.000 protestues?  /Blitz.al/

Komento
Shperndaje