Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Batutat – Gjici: “Kam duruar 6 vjet, nuk duroj më”. Takaj: “Kush mësohet me durim, duron gjatë”

Batutat – Gjici: “Kam duruar 6 vjet, nuk duroj më”. Takaj: “Kush mësohet me durim, duron gjatë”
December 20
19:10 2016

Përgjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve të futbollistëve më të mirë të vitit që lamë pas, përveç seriozitetit nuk kanë munguar as batutat mes dy presidentëve të Kukësit e Skënderbeut, që i kanë tashmë të përhershme ngacmimet ndaj njëri-tjetrit.

Safet Gjici, president i Kukësit, i drejtohet Ardian Takajt me shprehjen: “Kam duruar 6 vjet, nuk duroj më”, ndërkohë që presidenti i Skënderbeut i kthehet me shprehjen: “Kush mësohet duke duruar, mund të durojë”.

“Pse e prish qetësinë zotëri? Ti kur je i qetë fiton. Kur e prish qetësinë, nuk je vetvetja”,- i përgjigjet sërish Gjici.

Gjici: Ky thotë nga fundi.

Takaj: Po ja, unë deri në prill do e provoj.

Gjici: Mirë pra do e provosh sivjet. Vendi i dytë është lule, por mos shkosh më poshtë se do të më vinte shumë keq për më poshtë.

Në videon e publikuar, pranë tyre janë edhe presidenti Halili i Tiranës dhe trajneri i bardhë e bluve, Mirel Josa.

Aktualisht, Kukësi drejton Superligën me 35 pikë, i shkëputur me 3 pikë nga ndjekësit më të afërt Partizani dhe Skënderbeu. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje