Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Bashkia e Tiranës: Brenda vitit do të bëhen të mundura biletat elektronike

Bashkia e Tiranës: Brenda vitit do të bëhen të mundura biletat elektronike
July 26
16:41 2016

Për sa i përket transportit publik urban, bëhet me dije se brenda këtij viti qytetarët e Tiranës do të kenë mundësi të udhëtojnë me bileta elektronike.

Sipas kryebashkiakut Veliaj, duke qenë se kompanitë private të transportit publik kanë abuzuar vazhdimisht me këtë pjesë dhe disa prej tyre edhe janë gjobitur për kushtet e udhëtimit dhe vonesat e mosrespektimet e orarit, atëherë ka ardhur koha e biletave elektronike.

Mbetet vetëm që kjo ide të shtjellohet edhe më tepër në Këshillin Bashkiak.

Komento
Shperndaje