Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Basha: Mësim i çmuar për ne fitorja e Trump-it

Basha: Mësim i çmuar për ne fitorja e Trump-it
November 09
10:25 2016

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha, i pranishëm në pritjen e organizuar nga ambasada amerikane në Tiranë, pas fitores së Donald Trump si presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka shprehur urimet e tij përkatëse, duke theksuar se Amerika është demokracia më e pastër dhe vota vendos përherë.

“I dërguam z. Trump, nëpërmjet ambasadorit Lu, përgëzimet më të sinqerta të së djathtës shqiptare dhe shumicës së shqiptarëve. Fatin e tyre amerikanët e vendosën vetë nëpërmjet votës si mjeti më demokratik i mundshëm. Ky është një mesazh kuptimplotë për demokracinë shqiptare që po kalon ditë të errëta”,- tha Basha. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje