Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Banorët e Vlorës në panik, shënohen të tjera lëkundje tërmeti

Banorët e Vlorës në panik, shënohen të tjera lëkundje tërmeti
May 21
09:30 2018

Vijojnë lëkundjet e tokës në qarkun e Vlorës, një ditë pasi një tërmet me magnitudë 4,6 ballë goditi këtë qark. Pas tërmetit me intensitet të lartë lëkundjet kanë vijuar edhe gjatë natës së kaluar, por me intensitet më të ulët.

Instituti i Gjeoshkencave njofton se tërmeti i fundit është shënuar rreth orës 02:34 të natës së kaluar dhe ka qenë me magnitudë 3 ballë. Epiqendra ka qenë 3 kilometra nga fshati Vermik dhe me një distancë 16 kilometra nga Tepelena./Blitz.al/

Komento
Shperndaje