Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Autoritetet greke japin alarm për një tjetër zjarr, ja zonat që rrezikohen

Autoritetet greke japin alarm për një tjetër zjarr, ja zonat që rrezikohen
August 08
10:00 2018

Dita e sotme për Greqinë paraqitet me rrezikshmëri t ëlartë për zjarre.

Sekretariati i Përgjithshëm për Mbrojtjen Civile në Ministrinë e Brendshme ka lëshuar sinjalet dhe  brigada e zjarrfikësve është në gatishmëri. Zougla.gr raporton se rrezik të lartë për zjarre, për shkak të temperaturave të larta paraqesin këto zona;

Rajoni i Egjeut të Veriut (Lesvos, Chios, Samos, Ikaria)
Rajoni i Greqisë Qendrore (Evia, Skyros)
Rajoni i Attikës

Në të njëjtën kohë, Sekretariati i Përgjithshëm për Mbrojtjen Civile rekomandon qytetarët që të jenë shumë të kujdesshëm dhe të shmangin ndonjë veprim si; hedhjen e cigareve të ndezura, djegien e barërave të thata apo mbetje./Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje