Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Autobusi i linjës Durrës-Plepa në flakë

Autobusi i linjës Durrës-Plepa në flakë
April 08
13:32 2016

Një autobus i linjës Durrës –Plepa ka shpërthyer në flakë në ngjesin e së premtes pranë mbikalimit të Shkozetit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 7:00 të mëngjsit, për fat të mirë pa të lënduar. Gjatë orarit të linjës  nuk ka patur shumë  pasagjerë në mjet dhe shoferi sapo ka konstatuar zjarrin, menjëherë ka ndaluar mjetin dhe pasagjerët kanë zbritur. Zjarri ka përfshirë pjesën e pasme të autobusit dhe dyshohet se shkaku kryesor ka qenë një defekt në motor.

Etiketimet
Shperndaje