Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Athinë, protestë masive e studentëve

Athinë, protestë masive e studentëve
November 07
16:56 2016

Qindra studentë e nxënës grekë në Athinë kanë dalë në protestë pasi qeveria greke ka vendosur të shkurtojë shpenzimet për shkollat, të ulë numrin e hapësirave në universitete, si dhe të shtojë masat për të mos lejuar refugjatët të depërtojnë në arsimin grek.

Të rinjtë grekë janë kundër këtyre masave dhe në banderolat e tyre kanë shkruar se qeveria me këto masa u ngjan nazistëve, jo një qeverie sociale. /Blitz.al/

greqi-1

greqi-3

Komento
Shperndaje