Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Asgjësohen 3,800 rrënjë kanabis në Memaliaj, në kërkim kultivuesit

Asgjësohen 3,800 rrënjë kanabis në Memaliaj, në kërkim kultivuesit
August 09
17:57 2016

Në vijim të aksionit të policisë për ndalimin e kultivimit dhe shitjes së lëndës narkotike, janë gjetur dhe asgjësuar në Memaliaj dy parcela me 3,800 rrënjë kanabis. Bima narkotike u gjet në dy parcela të lokalizuara në vendin e quajtur “Përroi i Kuq”, Luftinjë 1, Memaliaj.

Asgjësimi i bëmëve narkotike u krye me anë të djegies, ndërkaq po punohet për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje