Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Arrihet marrëveshja, pritet votimi në parlament. Ja dokumenti i plotë i reformës

Arrihet marrëveshja, pritet votimi në parlament. Ja dokumenti i plotë i reformës
July 21
23:02 2016

Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi ka miratuar draftin kushtetues për këtë reformë, përcjell Blitz.al. Mësohet se pas kryeparlamentarit Ilir Meta, kryeministrit Edi Rama dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha ka pranuar propozimin e ri të reformës në drejtësi. Ky vendim i kreut të opozitës është marrë disa minuta pasi ai ka hyrë në selinë e Partisë Demokratike.

“Propozimi i fundit mbi tavolinë, tani votojeni Këshilla ime, lërini diskutimet dhe votojeni”, shkruante në “Tëitter”, eurodeputeti Fleckenstein përpara miratimit të draftit.

“Mos u shqetësoni, po lexojnë atë që kanë pranuar dhe u duhet kohë për ta tretur. E mbase ju duan në gjumë të gjithëve kur të kalojë Reforma.”, shprehej kryeministri Rama, gjithashtu përpara arritjes së marrëveshjes.

Dokumenti i plotë i reformës kushtetuese

 

 

Komento
Etiketimet
Shperndaje