Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Arrestohet në Tiranë përkrahësi maqedonas i ISIS

Arrestohet në Tiranë përkrahësi maqedonas i ISIS
August 14
15:49 2016

Ditën e sotshme, u ekzekutua urdhri i “Arrestit Ndërkombëtar” lëshuar  nga Prokuroria Maqedonase, për shtetasin Imerli Avmeti 46 vjeç, banues në Gostivar,  për veprën penale “Pjesëmarrje në ushtri, polici, formacione paramilitare të huaja”.

Policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin  dhe pritet që të ekstradohet në vendin e tij. Imerli Avmeti dyshohet se ka luftuar përkrahë ISIS në Siri./Blitz.al/

 

Shperndaje