Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Arrestohet kushëriri i ministers së Arsimit, ishte në kërkim nga FBI-ja!

Arrestohet kushëriri i ministers së Arsimit, ishte në kërkim nga FBI-ja!
June 14
09:30 2019

Djali i xhaxhait të ministers së Arsimit, Besa Shahinit është arrestuar ditën e djeshme në Kosovë. Biznesmeni Imer Shahini ishte në kërkim ndërkombëtar nga SHBA-ja pasi akuzohet se ka kryer mashtrime me vlerë prej 20 milionësh dollar në bashkëpunim me 6 persona të tjerë.

Sipas Insajder, Imeri është arrestuar në Fushë Kosovë dhe thuhet se është vëllai i Remzie Shahini-Hoxhaj, e cila është bashkëshortja e zv.kryeministrit Hoxhaj.

Prej disa vitesh ai ishte kthyer nga Amerika e jetonte në Prishtinë ku kishte hapur një biznes të tij./Blitz.al/

Komento
Shperndaje