Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Arrestohen nga policia rrugore 19 drejtues mjetesh në gjendje të dehur gjatë fundjavës

Arrestohen nga policia rrugore 19 drejtues mjetesh në gjendje të dehur gjatë fundjavës
November 28
12:43 2016

Policia Rrugore e Tiranës gjatë fundjavës ka organizuar një plan masash për parandalimin dhe ndëshkimin  e drejtuesve  që drejtojnë automjetet nën ndikimin e alkoolit apo në gjendje të dehur.

Në këtë kuadër, gjatë fundjavës, Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar 19 drejtues mjetesh në gjendje të dehur, si dhe ka dërguar në OASH 24 të tjerë për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit./Blitz.al/

Komento
Shperndaje