Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aplikimet në universitet, bllokohet sistemi për Tiranën

Aplikimet në universitet, bllokohet sistemi për Tiranën
August 03
14:25 2016

Këtë të hënë kanë filluar aplikimet online për universitete.

Të parët që do të aplikojnë janë maturantët e kryeqytetit megjithatë prej mesditës së sotme sistemi online për Tiranën është bllokuar për shkak të fluksit të maturantëve. Për këtë arsye AKP do të mundësojë aplikimin edhe gjatë orëve të mbrëmjes dhe ministria e Arsimit ka siguruar se asnjë maturant nuk do të mbetet pa aplikuar./Blitz.al/

Shperndaje