Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Turma njerëzish marshojnë nëpër rrugët e Ankarasë, intesifikohen të shtënat me armë zjarri

Turma njerëzish marshojnë nëpër rrugët e Ankarasë, intesifikohen të shtënat me armë zjarri
July 16
00:37 2016

Situata ka dalë jashtë kontrollit pas grushtit të shtetit të ushtrisë. Njerëzit i janë bindur thirrjes së presidentit Erdogan dhe kanë dalë nëpër rrugët e kryeqytetit turk.

Pas deklaratës së forcave të armatosura se morën në kontroll situatën, kaos dhe konfuzion përshkojnë rrugët e Ankarasë të mbushut me qytetarë dhe tanke.

Të shtëna me armë zjarri në Stamboll dhe të plagosur raportohet të jenë shënuar gjatë përplasjeve mes qytetarëve mbështetës të presidentit dhe ushtrisë që mbështet “Erdo-gone”.

Komento
Shperndaje