Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ambasada Amerikane: Urime shqiponja, fitore historike!

Ambasada Amerikane: Urime shqiponja, fitore historike!
June 20
15:58 2016

Fitorja historike e shënuar mbrëmjen e djeshme është përshëndetur edhe nga Ambasada Amerikane në Tiranë. Në postimin e saj në rrjetin social “Facebook”, ambasada uron shqiponjat.

“Urime, shqiponja! Fitorja juaj ishte historike dhe ju e bëtë vendin tuaj krenar mbrëmë! Ne ju urojmë shumë fat në kualifikim”.

Kuqezinjtë siguruan dje fitoren ndaj Rumanisë me golin e parë të shënuar në Kampionatin Europian, duke u renditur të tretët brenda grupit.

Komento