Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Alarmohet Franca! Shpërthim pranë stadiumit, pak orë para ndeshjes Francë-Islandë

Alarmohet Franca! Shpërthim pranë stadiumit, pak orë para ndeshjes Francë-Islandë
July 03
18:23 2016

Në stadiumin “Stade de France” në më pak se 4 orë para fillimit të ndeshjes midis Francës dhe Islandës është bërë me dije se një shpërthim I komanduar ka ndodhur dhe një pjesë e mirë e stadiumit është evakuuar nga policia.

Ndërkohë që thuhet  se  për  ndeshjen e sotme mbi 70.000 tifozë kanë rezervuar biletat e tyre në stadium dhe 90,000 policë janë në krye të detyrës.

Ende nuk dihen me shumë detaje rreth ngjarjes por në rast se autoritetet franceze vënë re diçka serioze mundësia e anulimit të ndeshjes mbetet e hapur.

Shperndaje