Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Alarm për bombë në Kashar

Alarm për bombë në Kashar
September 21
16:12 2016

Nga Anduena Llabani

Në Kashar është dhënë një alarm për bombë. Një qytetar ka denoncuar  për eksploziv në makinë.

Versioni i policisë:

Më datë 21.09.2016, në Kashar, te parkingu pranë Drejtorisë së Patentave, shtetasi E. B., pretendon se në mjetin e tij i kanë vendosur lëndë eksplozive.

Në vendngjarje, shërbimet e policisë kanë marrë masat e sigurisë, gjithashtu ekspertët xhenierë  bënë kontrollin e imtësishëm të mjetit por alarmi ishte i rremë sepse nuk u gjend asnjë lëndë apo pako dyshuar.

Pas alarmit drejtuesi i mjetit është shoqëruar në komisariat për tu marrë në pyetje nga OPGJ /Blitz.al/

Shperndaje