Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Alarm në Turqi; shpërthime në Stamboll

Alarm në Turqi; shpërthime në Stamboll
May 13
10:31 2016

Mbrëmjen e djeshme në juglindje të Turqisë, në provincën Diyarbair u raportua një shpërthim i fuqishëm. Ndërkohë që një tjetër shpërthim ka ndodhur në Stamboll n qarkun Samandra.

Sipas këtij shpërthimi, tetë persona (ndër ta 3 civilë) u plagosën. Kjo ka ndodhur si pasojë e një automjeti të parkuar i cili ka shpërthyer pikërisht në momentin kur një makinë tjetër ka kaluar pranë.

Bëhet me dije se përsa i përket gjendjes shëndetësore të plagosurve vetëm një grua është aktualisht në gjendje të rëndë shëndetësore ndërsa të tjerët janë jashtë rrezikuar për vdekjen.

Policia dyshon për një eksploziv të vendosur jo rastësisht në këtë zonë, megjithatë po punohet ende për të zbardhur të gjithë ngjarjen.

Etiketimet
Shperndaje