Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Alarm në Bruksel: Pako e dyshimtë, evakuohet stacioni i metrosë

Alarm në Bruksel: Pako e dyshimtë, evakuohet stacioni i metrosë
August 16
11:16 2016

Në një stacion metroje, “Simonis”, në Bruksel, është gjetur një pako e dyshimtë nga policia. Që prej këtij momenti i gjithë stacioni është evakuuar.

Lajmin e ka bërë të ditur për publikun një zëvendëse e policisë, ndërkohë që është shpërndarë menjëherë në mediat belge. Që prej sulmeve terroriste në Bruksel dy muaj më parë, ndjeshmëria e personave të sigurisë është mjaft e lartë.

Nuk dihet ende se çfarë përmbante pakoja e dyshimtë, por tani ajo është nën kontrollin e policisë. /Blitz.al/

Shperndaje