Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Alarm në Athinë! Sulm me bombë në Ambasadën Franceze

Alarm në Athinë! Sulm me bombë në Ambasadën Franceze
November 10
09:50 2016

Është bërë me dije nga mediat e huaja se ka ndodhur një sulm me bombë në Ambasadën Franceze në Athinë. Ngjarja ka ndodhur vetëm përpara pak minutash.

Siç raportohet paraprakisht, dy persona me motor kanë hedhur një granatë brenda ambasadës dhe për pasojë ka mbetur i plagosur polici që ndodhej aty pranë.

Ky sulm vjen vetëm disa ditë përpara vizitës së presidentit aktual të SHBA-ve Barack Obama. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje