Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aksioni antikanabis, asgjësohen 4840 rrënjë në Skrapar dhe 5025 të tjera në Lezhë

Aksioni antikanabis, asgjësohen 4840 rrënjë në Skrapar dhe 5025 të tjera në Lezhë
September 01
16:44 2016

Vijojnë aksionet antikanabis në disa rrethe të vendit.

Ditën e sotme policia ka zhvilluar aksione antikanabis në Skrapar dhe Lezhë.

Rreth 4840 rrënjë bimë narkotike të mbjella në disa parcela në fshatin Grevë janë asgjësuar nga uniformat blu. Në qytetin e Lezhës janë asgjësuar, me anë të djegies, 5025 rrënjë kanabis.

Ditën e djeshme policia ka vënë në pranga 4 persona dhe  ka zhvilluar aksione antikanabis në zona të ndryshme, si Vlorë, Mat, Krujë e Bulqizë.

Sakaq, policia po punon për identifikimin dhe arrestimin e kultivuesve të bimës narkotike./Blitz.al/

Shperndaje