Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aksident rrugor në Gjirokasër, vdes 45-vjeçarja

Aksident rrugor në Gjirokasër, vdes 45-vjeçarja
July 31
09:49 2016

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen ka ndodhur në fshatin Sofratikë, Gjirokastër. Një familje dhe i afërmi i tyre kanë qenë  duke u kthyer nga një dasmë mëngjesin e sotëm.

Drejtuesi i mjetit E.Xh, i cili udhëtonte me një makinë Reno AA 029 është përplasur me murin rrethues të një lokali. Nga ky aksident ka humbur jetën 45-vjeçarja T.Xh., janë plagosur  pasagjerët S.Xh., K.L. dhe drejtuesi i mjetit  E.Xh.  Vajza 17-vjeçare S.Xh. është në gjendje të rëndë.

Policia po punon për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti. /Blitz.al/

Shperndaje