Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aksident në Rinas, automjeti përplas një këmbësore

Aksident në Rinas, automjeti përplas një këmbësore
October 21
12:30 2016

Nga Anduena  Llabani

Tiranë – Më datë 21.10.2016, rreth orës 09:30, në rrugën internacionale të Rinasit, pranë rrethrrotullimit Rinas, një automjet me targa SH 3392 E që drejtohej nga shtetasi A. D., ka aksidentuar këmbësoren Z. K., 80 vjeçe, e cila është dërguar në QSUT në gjendje të rëndë, por ka gjetur vdekjen në spital.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Drejtuesi i mjetit është ndaluar në flagrancë dhe është shoqëruar nga shërbimet e qarkullimit rrugor Tiranë./Blitz.al/

Shperndaje