Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aksident në Francë, 12 të vdekur

Aksident në Francë, 12 të vdekur
March 26
11:12 2016

Të paktën 12 persona kanë gjetur vdekjen në një aksident në periferi të Parisit, ku një minibus është përplasur me një kamion.

Thuhet se pasagjerët janë të kombësisë portugeze, por rezidentë në Zvicër.

Ministria e Brendshme dhe efektivë të policisë kanë bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur në një autostradë në qytetin Montbeugny, përafërsisht 300 km në jug të Parisit, por ende nuk dihen shkaqet e tij. Ekspertët janë ende duke hetuar pista të mundshme.

 

Etiketimet
Shperndaje