Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, humb jetën një person

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, humb jetën një person
April 03
12:19 2016

Dita e diel ka nisur me aksidente. Një person ka humbur jetën në autostradën Tiranë-Durrës pasi është përplasur nga një automjet.

Viktima nuk është identifikuar ende, por është një mashkull rreth moshës 50-55 vjeç. Sipas dëshmitarëve, viktima ka tentuar të kalojë në anën tjetër të rrugës kur është përplasur nga një automjet i tipit “Peugeot”, nën drejtimin e shtetasit me iniciale A.K, 31 vjeç.

Policia ka arrestuar drejtuesin e automjetit dhe po vijon me hetimet e rastit  në fjalë.

Shperndaje