Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Aksident me dy të plagosur, bllokohet superstrada Balldre-Lezhë

Aksident me dy të plagosur, bllokohet superstrada Balldre-Lezhë
May 15
15:40 2016

Një aksident me dy të plagosur është shënuar mesditën e sotme në vendin e quajtur “Kthesa e Balldrenit” në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Mësohet se dy të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Lezhës.

Burime të policisë shprehen se aksidenti ka ndodhur për shkak të një parakalimi të gabuar. Në të u përfshinë një mjet tip “Golf” me targa AA260DC dhe një “Mercedes” me targa AA195MS. Si pasojë e aksidentit, trafiku në superstradën Balldre-Lezhë u bllokua për rreth 30 minuta.

Komento
Etiketimet
Shperndaje