Blitz

 Breaking News

Aksident i rëndë në aksin Fier-Lushnje, dy persona humbasin jetën

Aksident i rëndë në aksin Fier-Lushnje, dy persona humbasin jetën
August 21
11:03 2019

Një aksident i rëndë rrugor me pasoje vdekjen e dy personave ka ndodhur në aksin rrugor Fier-Lushnje. Nga përplasja e dy mjeteve ka humbur jetën njëri nga shoferët dhe një pasagjere, ndërkohë kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes tragjike.

Njoftimi i plotë i policisë:

Në datën 20.08.2019, rreth orës 02:20, në aksin rrugor Fier-Lushnje, në  fshatin Savër, është përplasur automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin E.Gj, 29 vjeç, banues në Pirrë, Lushnje, me automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin I.T, 64 vjeç, banues në Rrapëz, Lushnje.

Për pasojë kanë ndërruar jetë shtetasi I.T dhe pasagjerja që ndodhej me të në mjet. Po punohet për identifikimin e shtetases që ka ndërruar jetë. Eshtë shoqëruar shtetasi E.Gj dhe po kryen veprimet proceduriale për arrestimin e tij.Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.Në datën 20.08.2019, rreth orës 02:20, në aksin rrugor Fier-Lushnje, në  fshatin Savër, është përplasur automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin E.Gj, 29 vjeç, banues në Pirrë, Lushnje, me automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin I.T, 64 vjeç, banues në Rrapëz, Lushnje.” /Blitz.al/

Burimi: Balkanweb

Share